Ing. Jindřiška Nikolo, Ph.D.

Ing. Jindřiška Nikolo, Ph.D.

V současné době působí jako akademický pracovník Metropolitní univerzity Praha a jako výzkumný pracovník na St. Louis University v USA. Specializuje se na výuku kurzů: Mezinárodní ekonomické vztahy, Mezinárodní obchod, Obchodní politika a operace, Mezinárodní obchodní jednání, Marketing, Obchodní angličtina a španělština. Ve své publikační činnosti se zaměřuje především na region Severní a Jižní Ameriky. Titul Ph.D. získala v oboru Mezinárodní ekonomické vztahy na VŠE Praha v roce 2005, titul Ing. v oboru Mezinárodní obchod a Komerční jazyky v roce 1997.

Má bohaté zahraniční pracovní a studijní zkušenosti z USA (St. Louis University, St. Louis Community College), z Mexika (Národní univerzita Mexika UNAM, TEC Monterrey, Universidad de las Américas) a ze Španělska (Universidad Complutense, firmy Donuts Galicia a Salamanca Ingenieros), včetně účastí na vědeckých konferencích na pozvání. Manažerskou praxi nabyla jako prorektorka VŠCRHL, předtím pracovala jako poradce v prestižní nadnárodní společnosti PricewaterhouseCoopers.

Již dvacet let úspěšně soukromě podniká jako tlumočnice, překladatelka a VIP průvodce Prahou a cestovního ruchu ČR. Hovoří plynně anglicky, španělsky a částečně rusky.

Přednáší v těchto studijních programech:

    Zpět na profily