Ing. Klára Lauritzenová

Ing. Klára Lauritzenová

Akreditovaný kouč supervizor, konzultant v oblasti systémového myšlení, organizačního rozvoje a změnových projektů, supervizor výcviků koučů. Zakladatelka předních společností v tomto oboru (Systemický institut, Extima), spoluzakladatelka a bývalá prezidentka České asociace koučů, spoluorganizátorka European Sharing on Systems Thinking a členka European network of Appreciative Inquiry.

Vystudovala VŠE a Ecole Supérieure de Commerce de Paris, dále má certifikáty z mnoha českých i zahraničních výcviků specializovaných na koučování a psychoterapii. Vystupuje na našich i zahraničních konferencích a píše články do odborných časopisů.

Ve své práci vychází zejména ze systemického přístupu, který se ukazuje jako jeden z nejúčinnějších přístupů práce s organizacemi a lidmi. Vede k výraznému zkompetentňování, schopnosti systémově myslet, k trvalým změnám a výsledkům.

Na organizaci se vždy dívá jako na komplexní živý systém, k jehož řízení nelze přistupovat mechanisticky. Ať vykonává jakoukoli práci, vždy bere do úvahy charakter firemní kultury, strategii organizace, vztahy v systému a potřeby lidí. Díky kvalifikaci, rozsáhlým zkušenostem a intuici dokáže vycítit a pojmenovat taková fakta o společnosti, která zpravidla jejím členům unikají, ačkoli jsou pro fungování firmy naprosto zásadní.

Veškerá její práce směřuje ke změnám v praxi organizace. Vyšším cílem práce je pak směřování k harmonii: abychom rostli jako lidé a byli šťastní. Mezi její nejdůležitější hodnoty patří láska, svoboda, etika, pokora a moudrost.

Přednáší v těchto studijních programech:

    Zpět na profily