JUDr. Ing. Hana Skalická, Ph.D., BA

JUDr. Ing. Hana Skalická, Ph.D., BA

JUDr. Ing. Hana Skalická, Ph.D., BA

JUDr. Ing. Hana Skalická, Ph.D., BA je advokátkou zapsanou u České advokátní komory a u Slovenské advokátní komory. Specializuje se na daňové právo v České i Slovenské republice, zejména na mezinárodní zdanění a daňové spory. Mezi její další specializace patří právo EU, trestní právo (zejména hospodářská kriminalita a trestní odpovědnost právnických osob) a právo nemovitostí (právní i daňové prověrky nemovitostí, zastupování ve správním i stavebním řízení a při jednání s katastrálním úřadem).

Hana Skalická rovněž působí jako vedoucí Katedry finančního a daňového práva ve Škoda Auto Vysoké škole.

V soutěži Daňař & Daňová firma roku byla zvolena "Daňovou hvězdou roku 2011" v kategorii mezinárodní daně a zároveň byla zařazena do "Daňové kanceláře snů". Také publikace Global Law Experts 2011 doporučuje Hanu Skalickou jako jediného právního experta z České republiky pro Corporate Tax Law.

Je členem International Fiscal Association (IFA), přičemž byla jmenována národním zpravodajem za Českou republiku pro roky 2013, 2014 a 2015.

Je autorkou mnoha odborných článků včetně dvou vydání knihy Mezinárodní daňové vztahy. Před založením vlastní advokátní kanceláře v roce 2012 působila ve společnostech PricewaterhouseCoopers, KPMG, Allen & Overy a Peterka & Partners.

Přednáší v těchto studijních programech:

Zpět na profily