Mgr. František Paikrt

Mgr. František Paikrt

František Paikrt vystudoval učitelství na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Jeho první zkušenost se vzděláváním dospělých se posléze začala odehrávat na zmíněné univerzitě, kde po jejím absolvování působil jako externista na Katedře matematiky a ICT. Vyučoval v prezenční i distanční formě studia a začal také spolupracovat s Katedrou tělesné výchovy, kde byl součástí přípravného a realizačního týmu Mezinárodních outdoorových letních škol prožitkového vzdělávání (ČR, Itálie, Chorvatsko, Norsko a Švédsko). Na této katedře spolupracoval při budování oboru Aktivity v přírodě (zde v současné době probíhá vzdělávání outdoorových instruktorů a lektorů prožitkového vzdělávání) například svou stáží v St Martin's College - Ambleside.

V roce 2011 přijal nabídku společnosti Tesco stores ČR a.s. a stal se Oblastním specialistou vzdělávání a rozvoje. Jeho zodpovědností byla organizace a realizace školení středního managementu společnosti v rámci měkkých dovedností, organizace a realizace assessment center, development center a též hodnocení a plánování rozvoje zaměstnanců.

Nyní působí jako freelance trenér, lektor a konzultant a úzce spolupracuje se společností MgConsulting. Aktivně školí a podílí se na přípravě vzdělávacích programů a školících materiálů. Jeho doménou je Proces řízení změny, Situační vedení lidí, Emoční inteligence a zvládání konfliktních situací, Komunikace, Argumentace, Obchodní dovednosti a Kompetenční modely v oblasti AC/DC.

Jeho koníčky jsou vozy Alfa Romeo, motocykly, cyklistika, turistika, vysokohorská turistika, běh, plavání, hra na trubku a klavír.

Reference: MgC, LMC, Rossmann, Lego, Miba steeltec, WNT, Bisnode, Heidelberg, XO FOODS, NH Hotels, ADP, Temac, Trinitas group, OBI, Moser a další.