Leadership pohledem Yvony Charouzdové

Leadership představuje nezbytnou složku pro výkon každé manažerské funkce. Jedná se o specifický styl vedení, motivování a inspirování lidí. Každá organizace nebo tým potřebuje svého leadera - člověka, který bude mít jasnou vizi, nadchne ostatní pro danou činnost a povede ostatní k vytyčenému cíli.

Co ale charakterizuje skutečného leadera? Jak se naučit nejen řídit, ale vést a inspirovat druhé? Téma leadershipu nám přiblížila Ing. Yvona Charouzdová, specialistka, lektorka a koučka v oblasti manažerských dovedností.

Profil přednášejícího

Ing. Yvona Charouzdová studovala na univerzitě v Praze a na univerzitě ve Velké Británii, prošla celou řadou profesionálně zaměřených seminářů v Německu, Itálii, Holandsku a Rakousku. Pracovní zkušenosti získala na vedoucích pozicích v mezinárodní firmě Neumann International. Zabývala se zde poradenskou činností v oblasti vyhledávání špičkových manažerů, osob středního článku řízení a specialistů. Mezi další aktivity patřilo i řízení špičkových poradenských projektů v oblasti rozvoje řízení lidského potenciálu (vypracování a implementace hodnotících a motivačních systémů, odměňování podle výkonu, manažersko-personální audity a organizační poradenství). Dále se v respektované bance  zabývala koncepcí vzdělávacích programů a sama je pilotně lektorovala.

V současné době je ředitelkou společnosti Talent Management Center International a zároveň  vede důležité projekty v této oblasti. Je rovněž ambasadorkou pro PR ve společnosti People Management Forum.

Jako trenérka se specializuje na workshopy zaměřené na zvyšování kvality lidských zdrojů, sft skills, vedení lidí, leadershipu a prodeje. Vede rovněž specializované tréninky se zaměřením na nábor pracovníků, strategický rozvoj lidských zdrojů, odměňování a mezikulturní řízení společností. Koučuje špičkové manažery s vynikajícími výsledky.

Podívejte se na sérii videí a zjistěte, jak se stát špičkovým manažerem.

1. díl: Úvod do problematiky leadershipu

2. díl: Co je leadership? Kdo je leader? Kdo je manažer?

3. díl: Jak to je a není s leadershipem v ČR?