Mgr. Jan Matula, PhD.

Mgr. Jan Matula, PhD.

Mgr. Jan Matula, PhD. je absolventem Filozofické fakulty Komenského univerzity v Bratislavě. Jako odborný asistent s vědeckou hodností působil řadu let na Slezské univerzitě v Opavě a doposud působí jako externí pedagog na Masarykově univerzitě. Jeho vědecká, pedagogická a publikační činnost se dlouhodobě zaměřuje na problematiku řízení projektů IT a informačních systémů, informačního managementu a znalostní ekonomiky. V letech 2009–2012 participoval v expertní roli v projektu s názvem Národní klastr pro informační vzdělávání (NAKLIV), který usiloval o vytvoření vzdělávací koncepce informační gramotnosti pro studenty vysokých a vyšších odborných škol v ČR.

Od roku 2009 působí jako lektor – kontraktor v komerčním sektoru. V počátcích kariéry se zaměřoval zejména na implementaci nástroje Microsoft Project do systému řízení projektů v organizacích. Od roku 2018 pracuje ve společnosti AUTOCONT a. s. na pozici Business konzultanta a Solution architekta se zaměřením na oblasti: IT Governance, Byznys analýzu, IT Service Management, Enterprise architekturu, Řízení kvality IT služeb, IT bezpečnost a Change Management.

Od roku 2021 působí jako kontraktor – konzultant Systému řízení bezpečnosti informací (ISMS) ve společnosti Lloyd´s Registr LRQA a pro sdružení konzultantů a auditorů systému kvality – v organizaci SYBENAM. V témže roce získal status Certified IT Quality Expert (CITQE) a je oprávněn provádět audity v oblasti řízení kvality IT dle mezinárodní metodiky IT QUALITY INDEX. Absolvoval celou řadu odborných kurzů a je držitelem lokálních i mezinárodních certifikací.

Přednáší v těchto studijních programech:

Zpět na profily