Mgr. Tomáš Machurek

Mgr. Tomáš Machurek

Oblasti práva veřejných zakázek se věnuje již od roku 1995, a to jak ve sféře zadavatelské, tak dodavatelské. Aktivně se podílel na řadě významných projektů v oblasti veřejných zakázek i v oblasti koncesí (zejména pokud jde o investiční výstavbu, informační technologie, energetiku, služby nejrůznějšího charakteru, telekomunikace a dodávky zařízení a materiálu); souhrnná hodnota jím realizovaných projektů dosahuje několik desítek miliard korun.

Specializaci uplatňuje jak v ČR, tak i v SR a na komunitární (EU) úrovni. Řadu let přednáší jak pro odbornou, tak pro širokou veřejnost, publikoval řadu článků a komentářů v odborném tisku. Byl vedoucím členem týmu právníků, kteří ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj zpracovávali zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách. Je odborným garantem osmisetstránkového Psaného kurzu, odborné publikace vydané agenturou Institute for International Research. Mgr. Tomáš Machurek působil do roku 2010 jako člen rozkladové komise předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pro oblast veřejných zakázek. Již bezmála 6 let vykonává funkci předsedy Asociace pro veřejné zakázky.

Je spoluautorem Metodiky zadávání veřejných zakázek podle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách a členem redakční rady odborného časopisu "Veřejné zakázky a PPP projekty". V současné době působí jako společník a jednatel advokátní kanceláře MT Legal s.r.o. Tato advokátní kancelář patří mezi pět nejlepších advokátních kanceláří v oblasti veřejných zakázek v České republice na základě výsledků soutěže Právnická firma roku pořádané pod odbornou záštitou České advokátní komory a patronátem Ministerstva spravedlnosti ČR.

V roce 2010 získala prestižní ocenění ČEKIA Stability Rating - TOP 100 nejstabilnějších firem v České republice dle ČEKIA Stability Rating. MT Legal má zavedený systém řízení kvality podle normy ISO 9001:2008 pro oblast Poskytování právních služeb, poradenství v oblasti veřejného investování a provádění zadávacích a výběrových řízení.

Přednáší v těchto studijních programech:

    Zpět na profily