Zbyněk Frolík: Naše firemní dvojitá DNA

V prostorách Business Institutu se uskutečnila další zajímavá přednáška na téma "Naše firemní dvojitá DNA". Tuto přednášku vedl Ing. Zbyněk Frolík, zakladatel a generální ředitel společnosti LINET spol. s r.o., která je absolutní špičkou ve svém oboru v ČR a patří ke čtyřem největším výrobcům nemocničních a pečovatelských lůžek na světě. Ing. Zbyněk Frolík byl vyhlášen nejlepším Manažerem roku 2009, současně je vítězem soutěže Podnikatel roku 2003 v ČR a reprezentoval ČR na mezinárodní soutěži v Monte Carlu, kde aspiroval na cenu Světového podnikatele.

Profil přednášejícího

Přednáška byla zaměřena na témata „jak pracovat s jasnými cíli, vytrvalostí, pílí, ale především správným řízením a motivací pracovníků“. Dle slov posluchačů byly zkušenosti, které Ing. Frolík prezentoval, inspirující a motivující zároveň. Přínosem pro posluchače byla mimo jiné i možnost diskutovat na téma rozvoj firemní kultury a vhodný time-management pro manažera.

Ing. Zbyněk Frolík byl vyhlášen nejlepším Manažerem roku 2009, současně je vítězem soutěže Podnikatel roku 2003 v ČR a reprezentoval ČR na mezinárodní soutěži v Monte Carlu, kde aspiroval na cenu Světového podnikatele.

Kromě úspěchů v podnikání přispívá společnost Linet také na konta organizací Člověk v tísni, Kapka naděje nebo Dobrý Anděl, podporuje Transparency International a Nadační fond proti korupci.

„Peníze vám štěstí nepřinesou. Jsem orientovaný na vztahy s lidmi, mám lidi prostě rád. A tím, že se odpoutám od byznysu, ztratím i kontakt s těmi lidmi, které beru v uvozovkách jako rodinu. Když něco třicet let budujete, je podnik a i ti lidé v něm vlastně jako děti,“ popisuje svůj vztah k Linetu Zbyněk Frolík.