Ing. Jiří Fajkus

Ing. Jiří Fajkus

Inženýr ekonomie, od roku 1986 ve vedení velkých průmyslových podniků (Velveta Varnsdorf, Mosilana Brno, Tylex Boskovice). Zkušenosti s privatizací, vstupem zahraničního kapitálu, ekonomickou transformací a komplexní restrukturalizací podniků v rámci zpracovatelského průmyslu. V realitní branži od roku 1994 (revitalizace brownfields v segmentu průmyslových nemovitostí Lanarest a.s.).

Od roku 2000 do roku 2012 v TOP managementu nejstarší tuzemské realitní sítě REAL SPEKTRUM a současně (i aktuálně) CEO skupiny RSIM (Realitní a správcovská, Investiční a majetková), v oboru realitních investic a asset managementu portfolia logistických areálů.

Angažuje se v oblasti realitního researchingu a kultivace realitního zprostředkování v rámci odborných profesních organizací (Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Evropský klub realitních kanceláří, Asociace realitních kanceláří ČR, Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska, Cech realitních makléřů) i na akademické půdě (Ústav soudního inženýrství VUT Brno).

Člen pracovní skupiny pro přípravu zákona o realitním podnikání při MMR ČR. Pravidelně přednáší a publikuje v odborném i denním tisku. Realitní trh propaguje v televizi a rozhlase na celoplošných veřejnoprávních i soukromých regionálních stanicích.

Přednáší v těchto studijních programech:

    Zpět na profily