Ing. Vladimír Kufner

Ing. Vladimír Kufner

Absolvent Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze, kde také absolvoval následně postgraduální studium. Od roku 1983 pracoval ve Výzkumném Ústavu Telekomunikací (dnes TTC Marconi) jako HW designer v oblasti spojovací a přenosové techniky, od roku 1994 působil v pozici SW team leadera u firmy Philips Komunikations Industrie. V roce 1995 nastoupil jako konzultant CRM a ITSM do firmy Logica (dnes CGI), od roku 2000 pracoval u společnosti Hewlett-Packard, s. r. o., kde v roli solution architekta technicky řídil implementace v oblasti ITSM a PPM a působil jako akreditovaný školitel ITIL a CobiT. V roce 2013 nastoupil v pozici architekta procesů a SW nástrojů v T-Systems CZ, dnes působí na stejné pozici v nástupnické společnosti T-Mobile CZ.

Vladimír Kufner je čestným členem itSMF CZ, kde patří k zakládajícím členům a 1 rok působil jako místopředseda. Aktivně se zúčastnil revizí ITIL V2 a HP ITSM referenčního modelu, působil jako examiner u ITIL V3 Examination Boardu, aktivně participoval na překladu některých materiálů ITIL. V současné době působí jako expert pro firmu Axelos, současného vlastníka ITIL.

Vladimír Kufner pracuje jako lektor pro Business Institute pro oblast studia MBA zaměřených na IT, pravidelně přednáší na VŠE obor informatika, pravidelně publikuje v časopisech a zúčastňuje se konferencí ISACA, itSMF, ICTM a SI.

Přednáší v těchto studijních programech:

    Zpět na profily