Prof. Dr. Martin Nikolo, Ph.D.

Prof. Dr. Martin Nikolo, Ph.D.

Více než 20 let působí na katedře fyziky na St. Louis University v Missouri, USA. Spolupracoval se dvěma vítězi Nobelovy ceny na University of Colorado, v Boulderu, na níž získal doktorát. Je autorem desítek vědeckých publikací v USA, z nichž jedna má např. 200 citací celosvětově. Každý rok se aktivně účastní mezinárodních vědeckých konferencí. V roce 2000 založil vlastní nakladatelství vědecké literatury Copernicus Press.

Jeho vzdělání v oblasti obchodu a financí začalo na Darden School of Business, na University of Virginia, kde získal magisterský titul. V České republice přednášel v angličtině v akademickém roce 2007-2008 na matematicko-fyzikální fakultě University Karlovy a kurzy "International business and finance" na Vysoké škole finanční a správní.

Při svém pobytu v ČR v roce 2008 pracoval též jako "trader" v úspěšné firmě RSJ, která se zabývá obchodováním finančních instrumentů na burzách v Chicagu a v Londýně.

Aktivně investuje na kapitálových trzích od roku 1995 a má bohaté zkušenosti s obchodováním všech finančních instrumentů, jako jsou akcie, futures, komodity i opce. Od roku 2010 provozuje svůj vlastní hedgeový fond v USA.

1. července 2017 byl jmenován profesorem na St. Louis University a dosáhl tak nejvyššího akademického titulu v USA i v České republice.

Přednáší v těchto studijních programech:

    Zpět na profily