Olga Kupec: Management buy out

Měli jsme vzácnou příležitost přivítat na Business Institutu významnou osobnost manažerské praxe - majitelku úspěšné slévárenské firmy a manažerku roku 2012 Dr. Olgu Kupec. Její přednáška na téma "Management Buy Out" je věnovaná zajímavé tematice: jak se stát z manažera společnosti jejím vlastníkem, přinesla našim studentům mnoho nových podnětů a zkušeností ze světa vrcholného businessu.

Profil přednášejícího

Dr. Olga Kupec je jednou z mála žen, které se dokázaly svou pílí a specifickým zaměřením prosadit na předních manažerských postech v oboru ryze technického směru. Její zájem o techniku i ekonomii ji přivedl ke studiu fyziky i podnikové ekonomie na univerzitě v Regensburgu a v Hagenu. Po pěti letech praxe na univerzitě a ve výzkumných ústavech a další praxi v automobilovém průmyslu byla oslovena německým podnikatelem a nyní již 16 let pracuje ve firmě zaměřené na slévárenství. Na nejvyšších manažerských pozicích se podílí na budování a řízení podniku s téměř 200 zaměstnanci. Před třemi lety se rozhodla pro změnu ? přešla z role manažera do role vlastníka podniku Abydos s.r.o. a, alespoň zatím, toho nelituje.

Je členkou hned několika odborných svazů a asociací. Své znalosti a zkušenosti předává dále jak v rámci publikační a překladatelské činnosti, tak i ve spolupráci se vzdělávacími institucemi, především s VŠE Praha, kde pravidelně přednáší na vědeckých konferencích. Zde na katedře Podnikové ekonomie obhájila v roce 2010 disertační práci zaměřenou na podnikové strategie.

Za svou manažerskou činnost získala ocenění Manažerka roku 2012.

Dr. Olga Kupec žije a pracuje tam, kam ostatní jezdí relaxovat a nabrat síly – ve Františkových Lázních.

Rozhovor s Olgou Kupec

O svých životních a profesních zkušenostech nám poskytla také poutavý rozhovor: Když chceš, tak můžeš!