Seminář s ekonomem a analytikem Lukášem Kovandou

Seminář s analytikem a hlavním ekonomem společnosti CYRRUS se koná 16. 5. 2018 v 17 hodin v prostorách Business Institutu.

Business Institut zve všechny studenty, absolventy a lektory na bezplatný seminář s názvem:

Proč je czexit střelba do vlastní nohy?

s PhDr. Lukášem Kovandou, Ph.D.,
finančním analytikem a hlavním ekonomem společnosti CYRRUS

Místo konání: Kodaňská 558/25, 101 00 Praha 10 – Vršovice „Mapa
Datum konání: středa 16. 5. 2018
Čas: 17:00 – 19:00 hod.

Téma semináře

Počátkem roku média nafoukla bublinu czexitu. Začala mohutně spekulovat, co by se stalo, pokud bychom z EU vystoupili. Navzdory tomu, že referendum o vystoupení z EU podporuje zřetelná menšina naší politické scény. Czexit by České republice vážně uškodil, neboť by se ztížil a prodražil přístup na jednotný trh, kam vyvážíme 84 procent zboží. To však není důvod přehlížet nedostatky evropské ekonomické integrace. Je to právě toto přehlížení, které je vodou na mlýn tuzemským politickým silám, které referendum žádají.

Otázky semináře

  • Aktuální a budoucí postavení ČR v rámci EU
  • Zachování koruny vs. přijetí eura
  • Czexit: nové bariéry a možné scénáře vývoje
  • Evropské dotace
  • Dluhová a migrační krize

Profil přednášejícího

PhDr. Lukáš Kovanda, Ph.D. působí jako hlavní ekonom společnosti CYRRUS, která patří k předním obchodníkům s cennými papíry v České republice. Přednáší též na Vysoké škole ekonomické v Praze. V letech 2010 až 2013 vedl think-tank Prague Twenty se zaměřením na ekonomické a mezinárodní otázky. Lukáš je jedním z nejcitovanějších finančních odborníků v českých médiích, publikoval několik knih a celou řadu článků. Například v době finanční krize zpovídal více než stovku nejvýznamnějších světových finančníků a ekonomů, včetně mnoha laureátů Nobelovy ceny za ekonomii. Tyto rozhovory následně vyšly ve sborníku Příběh dokonalé bouře. V roce 2012 vydal „učebnici pop-ekonomie“ s názvem Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé, která se dočkala i slovenského překladu. Lukášovým koníčkem je zdolávání dlouhých běžeckých tratí, úspěšně absolvoval třeba i newyorský maraton.

Kapacita přednášky je omezena na 35 zájemců.

V případě zájmu o tento bezplatný seminář potvrďte, prosím, svou účast na emailovou adresu: pozvanka@businessinstitut.cz.