Postřehy Dalibora Dědka z cesty životem

Pro naše studenty a absolventy jsme uspořádali další zajímavou přednášku, tentokrát s významnou osobností manažerské praxe, Ing. Daliborem Dědkem - českým businessmanem a majitelem firmy Jablotron, která dosahuje obratu přes 2 miliardy korun ročně.

Dalibor Dědek v přednášce na téma „Postřehy starého Dědka z cesty životem?“ seznámil posluchače s tím, jak vybudoval své impérium, jaké byly zlomové okamžiky v jeho podnikání, a také prozradil, co je pro vlastní podnikání nejdůležitější a co je naopak ztráta času.

Profil přednášejícího

Úspěšný český podnikatel a filantrop Dalibor Dědek začínal v automobilce LIAZ. V roce 1983 získal inženýrský titul na ČVUT (obor mikroelektronika), v roce 1990 založil v Jablonci nad Nisou firmu Jablotron, která vyrábí hlavně zabezpečovací alarmy a její roční obrat dosahuje 2 miliard korun. Svoje zabezpečovací zařízení a elektroniku vyváží do 80 zemí světa, částečně vyrábí v Číně. V roce 1994 získal titul Podnikatel roku. Dalibor Dědek patří mezi těch pár lidí, kteří jsou na veřejnosti málo vidět, ale o to více pracují. Výrobky jeho firmy Jablotron vrátily Českou republiku zpět na mapu zemí vymýšlejících elektroniku. Je to inspirativní dříč a vizionář, který své podnikání zároveň úzce spojuje se společenskou odpovědností.

Rozhovor s Daliborem Dědkem

Přinášíme též rozhovor s Daliborem Dědkem: Společenská odpovědnost je součástí úspěchu